YETİŞKİN ATÖLYESİ

Renklerin, desenlerin ve notaların büyülü dünyasında yaratıcılığınızı keşfetmeye hazır mısınız?

Sanat, tarih boyunca insanoğlunun kendini ifade etmesinin bir yolu olmuştur. İlk insanlardan bu güne kişiler duygularını, düşüncelerini, olaylara bakış açılarını hep sanat yoluyla aktarmıştır. Mağara duvarlarına resimler çizen insanlardan bu yana sanat, yaşamın vazgeçilmez bir öğesi olmuştur.

Sanat, insanın çevresiyle etkileşim içinde olmasını, etrafında olan bitene daha duyarlı olmasını, özgür düşünebilmesini ve kendini özgürce ifade etmesini sağlar. Güzele ulaşmanın en etkinli yollarından biridir sanat. Sanat yaşamı güzelleştirir, insana ve çevresine değer katar. Kişilere ve toplumlara bambaşka bir bakış açısı sağlar. Büyük ATA’mızın da dediği gibi “Sanatı olmayan bir ulusun can damarlarından biri kopmuş demektir”

Sanat, bireyin sosyal ilişkilerini ayarlamasını, işbirliği ve yardımlaşmayı, doğruyu seçme ve ifade edebilmeyi, bir işe başlayıp bitirme sevincini tatmayı, üretken olmayı sağlar. Araştıran, inceleyen, sorgulayan, hoşgörülü, geniş, özgür düşünceli bireylerin yetişmesine olanak sağlar.

İşte o yüzden yetişkinler olarak, önce kendimizden başlamalıyız. Sanatın bir ucundan tutmalıyız ki, çocuklarımız da bizim elimizden tutup, yolumuzdan gelip, sanata karışabilsin...